$FFC_FPC.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 51 |
| Current Rating | 200 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Contact Plating | Gold |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 30 V |
Stock: 8125
Distributors
pcbx
Unit Price$1.85263
Ext.Price$1.85263
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.85263 | $1.85263 |
| 10 | $1.50810 | $15.08100 |
| 25 | $1.38926 | $34.73150 |
| 50 | $1.30804 | $65.40200 |
| 100 | $1.22683 | $122.68300 |
| 300 | $1.14227 | $342.68100 |
| 500 | $1.06353 | $531.76500 |
| 1000 | $0.98916 | $989.16000 |
| 3000 | $0.97971 | $2939.13000 |
| 5000 | $0.97034 | $4851.70000 |
